Vettel: Son turda her şeyi denedim

Sebastian Vettel sıralama turlarında gösterdikleri performanstan genel olarak mutlu olduğunu, ama yine de biraz daha hızlı olmayı beklediğini söyledi.

Vettel: Son turda her şeyi denedim Formula1

Lewis Hamilton’ın yaklaşık yarım saniye gerisinde 3.olan Alman pilot, Bottas’ın 5 sıra grid cezasından dolayı yarışa 2.sıradan başlayacak.

Sıralama turlarının ardından açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Genel olarak baktığımızda mutluyum.

“Son turumda biraz daha hızlı olabilmek adına her şeyi denedim ve risk aldım. Tabii ki bu yüzden birkaç yerde ufak hata yaptım ve istediğimiz kadar yakın olamadık.

“Böyle hızlı bir pistte yeni araçlarla sürüş yapması kesinlikle harika. Çok sayıda hızlı viraj var ve hepsini diğer yıllara göre çok daha yüksek süratle geçebiliyoruz.

“Her şeye rağmen yarınki yarışa ilk çizgiden başlayacağım için mutluyum. Güzel bir start alabilirsek işler daha iyi bir hal alabilir. Kazanabilecek tempoya sahibiz, neler olacağını göreceğiz.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.