Raikkonen: Antremanlardaki kazanın bedelini ödedim

Kimi Raikkonen, 3.antremanlardaki kazasının sıralama turu öncesinde kendisini zor durumda bıraktığını ve bunun bedelini de ödediğini söyledi.

Raikkonen: Antremanlardaki kazanın bedelini ödedim Formula1

Kaza yapan ve vites kutusu değiştirmek zorunda kalan Fin pilot, sıralama turlarında da rekabetçi bir tur atamamış ve 6.sırada kalmıştı.

Sıralama turlarının ardından açıklamalarda bulunan Raikkonen şöyle konuştu.

“Bir hata yaptığınızda bunun bedelini bir şekilde ödüyorsunuz.

“Bugün antremanlarda bir hata yaptım ve bu benim için bariyerlerde sonlandı. Sonrasında vites kutusu değiştirmek zorunda kaldık ve aracı sıralama turlarına istediğimiz gibi hazırlayamadık.

“Kaza yapmak her zaman büyük sıkıntılar ortaya çıkarmaz, ama sanırım biz sürekli yanlış zamanda bu duruma düşüyoruz. Maalesef yarınki yarışa istediğimiz yerden başlamayacağız, ama gerekli hıza sahibiz ve yukarılara tırmanmaya çalışacağım.

“Burada daha öncesi yıllarda güzel anılarım var ve Suzuka’da yarışmayı seviyorum. Umarım yarın bunlara bir yenisini daha ekleyebiliriz.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.