Alonso: Başardıklarımızdan gurur duymalıyız

Japonya Gp’si sıralama turlarında Q3’e kalmayı başaran, ama aldığı cezalarla birlikte gridin sonuna düşen İspanyol pilot, her şeye rağmen mutlu olmaları gerektiğini söyledi.

Alonso: Başardıklarımızdan gurur duymalıyız Formula1

Honda ile birlikte Japonya’da son kez yarışacak olan Woking merkezli takım, kendilerini desteklemeye gelen seyircilere de iyi bir sonuçla veda etmek istiyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Burada hala rakiplerimizin gerisinde olduğumuzu görüyoruz, ama bence aldığım sonuçtan gurur duymalıyız. Takımda herkes oldukça sıkı şekilde çalışmaya devam ediyor

“Motor olarak istediğimiz seviyede değiliz. Yine de yarışta her şeyi denememiz gerekiyor. Son sıradan başlamak kolay olmayacaktır.

“Aldığımız cezalar olmasa bu sezon çok daha fazla puan alabilirdik, ama zaten Honda ile yollarımızı ayırmamızın nedeni de buydu. Her şeye rağmen yarınki yarışta güzel bir iş yapıp Japon taraftarlarımızı mutlu etmek istiyoruz.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.