Verstappen ayarların başarılı olacağından emin değil

Japonya Gp’si sıralama turlarında 4.olan Max Verstappen, Ricciardo’ya göre farklı ayarlarla yarışmasının kendisine nasıl bir yarış getireceğinden emin olmadığını söyledi.

Verstappen ayarların başarılı olacağından emin değil Formula1

Daha yüksek downforce ile yarışacak olan Hollandalı pilotun, düzlüklerde bu yüzden biraz daha yavaş olması beklenirken, Ricciardo ise ters şekilde düşük downforce ile piste çıkacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Verstappen şöyle konuştu.

“Q3’teki ilk turumdan memnun değildim ve garajda birkaç küçük değişiklik yapıp tekrar piste çıktığımızda araç biraz daha iyiydi.

“Yarış için iki araca da farklı bir strateji seçtik. Daniel düşük downforce ile bense yükse downforce ile yarışacağım. Açıkçası bu ayarların bana yarışta yardımcı olup olmayacağından pek de emin değilim.

“Tabii ki bunu şimdiden bilemeyiz, yarışta neler olacağını göreceğiz. Lastikleri mümkün olduğunca iyi şekilde korumalıyız. Ufalanma sorunu başladığında özellikle ilk sektörde çok büyük sıkıntılar ortaya çıkabiliyor.

“Havanın Malezya’daki kadar sıcak olmaması bize avantaj sağlamayacaktır, ama yine de önümüzde uzun bir yarış olacak ve güzel bir strateji ile iyi bir sonuç alabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.