Palmer Japonya’da son yarışına çıkacak

Renault takımından yapılan resmi açıklamada Jolyon Palmer’ın Japonya Gp’sinin ardından koltuğunu Carlos Sainz’a bırakacağı belirtildi.

Palmer Japonya’da son yarışına çıkacak Formula1

Singapur Gp’si öncesinde İspanyol pilotun Renault adına yarışacağı açıklanırken, o zamanki tahminlerde Maleyza Gp’sinde itibaren bunun gerçekleşeceği düşünülüyordu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Cyril Abiteboul şöyle konuştu.

“Jolyon’a teşekkür etmek istiyorum. Takım için çok çalıştı ve sürekli profesyonellik örneği gösterdi.

“Renault’nun spora geri döndüğü günden bu yana Jolyon bizimle birlikte çalıştı ve bu projede çok önemli bir role sahipti.

“Takımda herkesle arası çok iyiydi, ama tabii ki bu her zaman yeterli olmuyor. Ne yazık ki yaşadığı şanssızlıklarla birlikte istediği sonuçları alma konusunda her zaman başarılı olamadı.

“Ona bundan sonraki kariyerinde başarılar diliyorum. Umarım her şey istediği gibi olur.”

Carlos Sainz’ın Amerika Gp’si ile birlikte Renault ile yarışacağının açıklanmasının ardından Toro Rosso’da ondan boşalan koltuğa Daniil Kvyat’ın geçeceği açıklandı.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.