Hamilton: Harika bir gündü

Japonya Gp’sinde yarışa ilk sıradan başlayan ve çok büyük bir tehlike yaşamadan kazanan Lewis Hamilton, çok güzel bir günü geride bıraktıklarını söyledi.

Hamilton: Harika bir gündü Formula1

Sebastian Vettel’in ilk turlarda mekanik arıza ile yarış dışı kalmasının ardından aldığı zaferle bitime 4 yarış kala farkı 59’a çıkaran İngiliz pilot, takıma teşekkür etmeyi de unutmadı.

Yarışın ardından açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Bugün burada harika bir seyirci vardı ve bizi çok iyi desteklediler.

“Takım olarak muhteşem bir günü daha geride bıraktık. Max de bugün oldukça rekabetçiydi ve bizim için kolay bir zafer olmadı.

“Yarış temposu olarak düne göre daha iyi olacaklarını biliyorduk, ama her şeye onları arkada tutmayı başardık ve güzel bir zafer ettik. Son bölümlerde sanal güvenlik aracı sonrasında lastikleri ısıtmada sorun yaşadım ve Max oldukça yaklaştı. Neyse ki bir hata yapmadım ve damalı bayrağı ilk sırada geçtik.

“Dayanıklılık anlamında Ferrari son yarışlarda oldukça şanssız. Takıma çok teşekkür etmeliyim, bize gerçekten her anlamda harika bir araç verdiler ve onlar sayesinde bugün olmasını hayal bile edemediğim bir farkla liderim.

“Umarım kalan yarışlarda da işler istediğimi gibi gider.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.