Verstappen: Sürekli gelişmeye devam ediyoruz

Japonya Gp’sinde iyi bir performans sergileyen ve 3.sıradan başladığı yarışı 2.noktalayan Max Verstappen, her hafta gelişmeye devam ettiklerini söyledi.

Verstappen: Sürekli gelişmeye devam ediyoruz Formula1

Güzel bir yarış çıkaran ve sonlara doğru Hamilton’a iyice yaklaşan Hollandalı pilot, atak yapacak mesafeyi bulamadı.

Yarışın ardından açıklamalarda bulunan Verstappen şöyle konuştu.

“Takım olarak iyi bir günü geride bıraktık.

“Suzuka’yı çok seviyorum, burada geçen sene de podyumdayım. Genel olarak iyi bir tempomuz vardı. Yarışın başında süper yumuşak lastiklerle istediğimiz kadar rekabetçi olamadık, ama sonrasında yumuşak lastiklere geçince araçta kendimi daha iyi hissettim.

“Bizim için yarışı Lewis’ten kopmadan götürmek çok önemliydi ve bunu da başardım. Atak yapmak isterdim, ama ne yazık ki bu kadar yaklaşamadım.

“Son yarışlardaki sonuçlar sene başına göre ne kadar geliştiğimizi gösteriyor. Bu takımdaki herkesin ortaklaşa çalışmasının bir ürünü ve hepsine teşekkür ederim. Umarım kalan yarışlarda da böyle devam edebiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.