Ricciardo: Podyumda olmak harika

Red Bull pilotu Daniel Ricciardo, 3.sıradan başladığı yarışta kötü bir start almasına rağmen, sonrasında bu yerleri geri aldı ve yarışı 3.sırada noktaladı.

Ricciardo: Podyumda olmak harika Formula1

Henüz ilk metrelerde Verstappen’e geçilen Avustralyalı pilot, ilk viraja gelirken Esteban Ocon’a da geçilmesine rağmen sonrasında işleri yoluna koyarak hatasız bir sürüş sergiledi.

Yarış hakkında açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Suzuka çok sevdiğim bir pist, fakat daha önce burada hiç podyuma çıkamamıştım. Bu yüzden bu gün benim için çok daha anlamlı oldu.

“Yarışa başlarken ilk hedefim podyumda olmaktı ve bunu başardık. Kötü bir start alınca öndekilerin arayı açmasına engel olamadım ve benim için biraz sıkıcı bir yarış oldu.

“Bu pist oldukça eğlenceli ve özellikle yeni araçlarla sürüş yapması gerçekten limitleri zorladığımızın en iyi göstergesi oluyor. 130R’yi tam gaz geçmek inanılmazdı.

“Son turlarda Valtteri’nin baskısı biraz hoşuma gitti. Dediğim gibi benim için biraz sıkıcı bir yarış olmuştu ve bu sayede biraz daha çok keyif aldım. Podyumda olduğum için çok mutluyum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.