Vettel: Takımı korumam gerekiyor

Japonya Gp’sine 2.sırada başlayan, ama mekanik arıza ile çok erken şekilde yarışa veda eden Sebastian Vettel üzgün olduğunu söyledi.

Vettel: Takımı korumam gerekiyor Formula1

İyi bir start almasına rağmen sonrasında araçtan tam güç alamadığını takıma ileten Alman pilot, arkasındakilere kolay şekilde geçilmiş ve yarıştan çekilmek zorunda kalmıştı.

Olayın ardından açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Ne yazık ki son birkaç yarış bizim için hiç iyi gitmedi. Yine de motor sporlarında yarışıyoruz ve bu da işimizin bir parçası, yapabileceğimiz bir şey yok.

“Bütün sezon harika bir iş yapmamıza rağmen son iki yarışta ortaya çıkan dayanıklılık sorunları tabii ki acı veriyor. Yine de pes etmeden çalışmaya devam edeceğiz.

“Önümüzde hala 4 yarış var ve şansımız henüz bitmedi. Bugün olanlara rağmen şampiyonluk için bir şansımızın olduğunu düşünüyorum ve bunun için elimizden geleni yapmalıyız.

“Şimdi biraz dinlenip bir sonraki yarış için kendimizi motive etmemiz gerekiyor. Umarım bundan sonraki yarışlarda daha çok sorun yaşamayız ve sezonu en iyi şekilde noktalayabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.