Villeneuve: Raikkonen her zamankinden daha iyi

1997’nin dünya şampiyonu Jacque Villeneuve, Kimi Raikkonen’in kariyerinin en üst noktasında olduğunu, ama şanssızlıkların bunun önüne geçtiğini söyledi.

Villeneuve: Raikkonen her zamankinden daha iyi Formula1

Birçok kişi Fin pilotun artık performansında büyük düşüşler olduğunu düşünse de Kanadalı pilot, durumu daha farklı yorumluyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Villeneuve şöyle konuştu.

“Kimi maalesef ikinci Ferrari macerasından başladığından beri şanssızlıklarla uğraşıyor. Diğer zamanlarda ise en az Vettel kadar hızlı.

“Ya çok iyi bir sıralama turu geçirip, yarışta işler istediği gibi gitmiyor ya da tam tersi oluyor. Sorunsuz bir hafta sonunda hala ne kadar iyi bir pilot olduğunu gösterebilir.

“Sebastian ile birlikte çok iyi bir ikili oldular, ama bunun piste yansıması için ikisinin de aynı anda sorunsuz bir yarış çıkarması gerekiyor. Ne yazık ki bu sezon böyle bir senaryoyu pek göremedik.

“Bana kalırsa şu ankinden daha iyi bir Kimi’yi hiç izlemedik. Kariyerinin zirvesinde ve harika bir sürüşü var, ama sadece şanssız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.