Horner: Pilotlarımız harika bir iş yaptı

Red Bull patronu Christian Horner, Japonya Gp’sinde iki pilotunun da üstün bir performans sergilediğini ve sonuçtan memnun olduklarını söyledi.

Horner: Pilotlarımız harika bir iş yaptı Formula1

Max Verstappen 4.başladığı yarışı 2.sırada tamamlarken, Ricciardo da podyumun son basamağına çıkmayı başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Horner şöyle konuştu.

“İki pilotumuz da bugün çok iyi bir iş yaptılar.

“Daniel startta biraz yavaş kalmasına rağmen sonradan güzel bir tempo tutturdu ve rahat şekilde 3.oldu. Max ise güzel bir start aldı ve bütün yarış boyunca Lewis’ten kopmadan gitmeyi başardı. Bu da sahip olduğumuz hızı gösteriyor.

“Sonlara doğru Verstappen farkı iyice azalttı, ama atak yapmaya yeterli olmadı. Her şeye rağmen Suzuka’da iki araçla birden podyuma çıkmak harika bir sonuçtu ve takım olarak çok mutluyuz.

“Genel olarak çok olumlu bir hafta sonunu geride bıraktık. Sene başına göre artık çok daha hızlıyız ve kalan yarışlarda da bu şekilde performans sergilemeye çalışacağız.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.