Ocon: Beklediğimden daha iyi bir sonuç aldım

Force India pilotu Esteban Ocon, yarışın kendisi adına beklediğinden daha iyi geçtiğini ve Japonya’dan mutlu ayrılacağını söyledi.

Ocon: Beklediğimden daha iyi bir sonuç aldım Formula1

Yarışa 5.sıradan başlayan Fransız pilot, çok iyi bir start aldıktan sonra 3.sıraya kadar yükselmeyi başarmıştı.

Damalı bayrağı 6.geçen Ocon şöyle konuştu.

“Özellikle ilk birkaç tur benim için çok keyifliydi.

“Gayet iyi bir start aldım ve uzun bir süre yarışı 3.götürdüm. ne yazık ki sonrasında arkamızdakileri tutmak bizim için çok zordu ve geriye düştük.

“Bugün için tek pit stop düşünmüştük ve bu yüzden lastikleri olabildiğince korumam gerekiyordu. Yarışın ilk bölümünde arkamda Ricciardo ve Bottas varken bunu yapmam kolay olmadı, ama sonunda başardığım için mutluyum.

“Araç bugün oldukça iyiydi. İki pilotla birden bir kez daha mümkün olan en yüksek puanları aldık ve 4.sıradaki yerimizi iyice sağlamlaştırdık. Şimdi önümüzde 4 yarış kaldı ve bunlardan da güzel sonuçlarla ayrılıp, sezonu iyi şekilde noktalamak istiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.