Hulkenberg: DRS sorunu puanlara mal oldu

Nico Hulkenberg Japonya Gp’sinde yaşadığı DRS probleminin kendisi adına puanlara mal olduğunu ve hayal kırıklığı yaşadığını söyledi.

Hulkenberg: DRS sorunu puanlara mal oldu Formula1

Yarışa 11.sıradan yumuşak lastiklerle başlayan Alman pilot, iyi bir iş yapmasına rağmen ortaya çıkan sorunla birlikte yarıştan çekilmek zorunda kalmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hulkenberg şöyle konuştu.

“Hayal kırıklığı yaşadığımı inkar edemem. Puan almak için iyi bir şansımız vardı, ama maalesef bir sorunla bunu kaçırdık.

“Güzel bir stratejiyle yarışa başladık ve son bölümde süper yumuşak lastiklerle öndeki Toro Rosso’ya atak yapacağım sırada DRS mekanizmasından bir parça koptu ve bir daha kapatamadım.

“Böyle iyi götürdüğümüz bir yarışta puan alamamak üzücüydü, ama maalesef yapabileceğimiz bir şey yok. Kalan 4 yarışta iyi şekilde mücadele edip mümkün olduğunca çok puan almak istiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.