Sainz: Renault’da yarışma kararı sürpriz oldu

Carlos Sainz Amerika Gp’si ile birlikte Renault adına yarışacağını çok geç öğrendiğini ve kendisi adına da sürpriz olduğunu söyledi.

Sainz: Renault’da yarışma kararı sürpriz oldu Formula1

Singapur Gp’sinde İspanyol pilotun Fransız takımı adına yarışacağı açıklanırken, bunun Malezya Gp’sinde itibaren olabileceği de konuşuluyordu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sainz şöyle konuştu.

“Açıkçası Renault adına yarışacağımı resmi açıklamadan bir buçuk saat önce öğrendim. Benim için de çok beklenmedik bir gelişmeydi.

“Yarışa odaklandığım için nasıl hissetmem gerektiğini bilmiyorum. Japonya Gp’si benim için çok önemliydi, çünkü son yarışım olacaktı. Ne yazık ki o da güzel şekilde bitmedi.

“Benim için çok yeni bir sayfa olacak. Toro Rosso’da işler çok kolaydı. Herkesi yakından tanıyordum ve araçta kendimi oldukça iyi hissediyordum.

“Şimdi bu adaptasyon sürecini Renault’da tamamlamam gerekiyor. Kolay olmayacaktır, ama bu maceraya hazırım ve güzel sonuçlar almak istiyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.