Hamilton: Yetenekli genç pilotlar yarıştığım için mutluyum

Lewis Hamilton, çok yetenekli genç pilotların yarıştığı bir dönmede Formula 1’de olduğu için kendisini oldukça mutlu hissettiğini söyledi.

Hamilton: Yetenekli genç pilotlar yarıştığım için mutluyum Formula1

Kariyerinde 204 yarışa çıkan 32 yaşındaki İngiliz pilot, Malezya’da ve Japonya’da tarihin en genç yarış kazanan pilotu olan Verstappen ile mücadele etmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Yarışta bir ara arka düzlükte giderken kendi kendime ‘arkamdaki çocuk benden çok küçük yaşta, onun geçmesine izin vermemeli ve en iyi sürüşümü çıkarmalıyım’ diye düşündüm.

“Yaşım 32 olmasına rağmen çok daha genç hissediyorum. Daha uzun yıllar burada genç pilotlarla yarışabilirim.

“Böylesine yetenekli genç pilotların olduğu bir dönmede yarıştığım için oldukça şanslı olduğumu hissediyorum. Hepsinden bir şeyler öğrenebiliyorsunuz.

“Benden sonra da yarışmaya devam edecekler, ama ben burada olduğum sürece onlara pole pozisyonu ve yarış galibiyeti vermemeye çalışacağım.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.