Alonso: Cezaya rağmen çok iyi bir iş yaptık

Fernando Alonso Cuma gününde aldığı 35 sıralık grid cezasına dolayı yarışa son sıradan başlamış ve damalı bayrağı 11.sırada geçmişti.

Alonso: Cezaya rağmen çok iyi bir iş yaptık Formula1

Son turlarda Massa’yı puan için çok sıkıştıran İspanyol pilot geçiş yapacak kadar yaklaşamayınca Honda’nın kendi evinden puansız ayrılmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“20.sıradan başlayıp 11.bitirdik. Tek pit stop ile güzel bir strateji uyguladık, ama ne yazık ki bu puan için yeterli olmadı.

“Takımdaki herkes çok iyi bir iş yaptı. Cuma günü motor değiştirdik ve böyle bir pistte son sıradan başlayıp 11.’liğe kadar yükseldik. Açıkçası puanı hak ettiğimizi düşünüyordum.

“Son turlarda çıkan sanal güvenlik aracı bizi kötü etkiledi. Felipe lastiklerinde sorun yaşıyordu ve bu periyotta biraz nefes alma şansı oldu. Aynı zamanda bizim de puan şansımız gitmiş oldu.

“Austin’de tekrar puan için piste çıkacağız. Umarım herhangi bir ceza almayız ve sezon kalan yarışlarını iyi şekilde noktalarız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.