Avcıoğlu-Korkmaz WRC2´ye hızlı başladı

Rally RACC Catalunya'da Dünya Ralli Şampiyonası'nda Toksport WRT ekibi WRC2 kategorisinde 8.sırada finiş gördüler

Avcıoğlu-Korkmaz WRC2´ye hızlı başladı Oto-Haber

06-08 Ekim tarihlerinde İspanya Catalunya'da gerçekleştirilen Rally RACC Catalunya'da Dünya Ralli Şampiyonası'ndaki ilk startını alan Toksport WRT ekibi Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz, Skoda Fabia R5 ile WRC2 kategorisinde 8.sırada finiş gördüler.

Avcıoğlu, yarışın ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Unutulmaz bir hafta geçirdik.

Tecrübe kazanabilmek için katıldığımız Rally Catalunya'da her etap yeni bir deneyim oldu ve çok öğrendik. Yarışı WRC2'de 8. bitirmek ise kaymağı oldu.

Bana güvenen abim/kardeşim Burçin Korkmaz ve bize Toksport WRT'ye çok teşekkürler." açıklamasını yaptı.

Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz, lider durumda yer aldıkları Avrupa Ralli Kupası kapsamındaki Balkan Ralli Kupası son yarışı için Skoda Fabia R5 ile 20-22 Ekim tarihlerinde Marmaris Rally Turkey'de start alacaklar.

Dünya Ralli Şampiyonası WRC2 kategorisindeki ikinci sınavları ise, 17-19 Kasım tarihleri arasında Büyük Britanya'daki sezonun son rallisi Rally GB olacak.

Sporcularımızı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz...

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, OTOMOBİL, OTOMOTİV, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit. FORMULA1, MOTOR SPORLARI, MOTOR, WEC, FIA,

Buğra Sezer

Buğra Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Buğra Sezer TurkF1.com'un kurucusu, imtiyaz sahibi ve aynı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir.Bugüne kadar özellikle Motor Sporları medyası ve yazılı basında sayısız haber, köşe yazısı ve makale yazmış olması sebebiyle sektörde tecrübesi bulunmaktadır. Kendisi ayrıca Bilgisayar Mühendisi olmakla beraber MIT (Massachusetts Institute of Technology) Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlamış ve an itibari ile Californiya Berkeley Universtesinde Medya ve Pazarlama bölümünde uzaktan eğitim ile okumaktadır.