Vettel: Henüz emekliliği düşünmüyorum

Sebastian Vettel hala yarışmaktan mutlu olduğunu ve emeklilik kararı ile ilgili düşünmediğini söyledi.

Vettel: Henüz emekliliği düşünmüyorum Formula1

Bu sezon şampiyonada uzun süre lider gitmesine rağmen yaz arasından sonra hiç yarış kazanamayan Alman pilot, son 3 yarışta yaşadığı sorunlarla birlikte son 4 yarış kala 59 puan geriye düşmüştü.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Bence emeklilik kararı oldukça büyük bir olay ve bunu birkaç hafta düşünerek veremezsiniz. Durduk yere böyle bir karar alabileceğimi düşünmüyorum.

“Ferrari koltuğunda olmak çok özel bir şey ve ilk yarışıma çıktığım günden sonra heyecanımı hiç kaybetmedim. Hala aynı istek ve motivasyonla yarışlara çıkıyorum.

“Henüz Ferrari ile şampiyon olmadım ve bunu başarmadan spordan ayrılmak istemiyorum. Çok iyi bir aracımız ve takımımız var. Hala her şey mümkün.

“Formula 1’de olmak benim için çok heyecan verici ve bu heyecanım devam ettiği sürece sporda kalacağım. Umarım emeklilik fikrinden önce tekrar şampiyon olabilirim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.