Fernley: Ocon’un yarış performansını arttırması gerekiyor

Force India takım patronu Bob Fernley, Esteban Ocon’un gelişiminden memnun olduklarını, ama yarışlarda daha da hızlanması gerektiğini söyledi.

Fernley: Ocon’un yarış performansını arttırması gerekiyor Formula1

Sene başından bu yana Sergio Perez ile çok sıkı bir mücadeleye giren ve birkaç kez temas ede ikili son olayların ardından pist üstü mücadelelerinde kısıtlama almışlardı.

Fransız pilotun performansı hakkında açıklamalarda bulunan Fernley şöyle konuştu.

“Esteban her yarış daha iyiye gidiyor ve bundan dolayı mutluyuz. Yanında Sergio gibi tecrübeli bir ismin olması da onun için önemli bir şans.

“Yine de yarışlarda hızını biraz daha arttırması gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda çok iyi bir takım arkadaşı var ve onun tecrübelerinden faydalanabilir.

“Ocon hala çok genç bir pilot ve önünde kendisini en üst düzeye çıkarmak için uzun bir süre olacaktır. Ona güveniyoruz ve takıma fayda sağlayacağına olan inancımız tam.

“Kalan 4 yarışta iki araçla birden güzel puanlar almayı hedefliyoruz. Umarım sorunsuz yarışlar geçiririz ve sıkı çalışmamızın karşılığını alabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.