Boullier: Stoffel ilk yarışlarda çok zorlandı

McLaren-Honda patronu Eric Boullier, genç pilotu Stoffel Vandoorne’un sezon başında baskıyla çok iyi mücadele edemediğini ve zorlandığını söyledi.

Boullier: Stoffel ilk yarışlarda çok zorlandı Formula1

Jenson Button’ın yerine takıma katılan ve Fernando Alonso ile takım arkadaşı olan Belçikalı pilot, sezonun başlarında Honda motorundaki sorunlarla birlikte güzel sonuçlar alamamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Boullier şöyle konuştu.

“Stoffel çok yetenekli bir pilot olmasına rağmen sezonun başında özellikle medyanın kendisiyle çok ilgilenmesinden dolayı biraz zorlandı.

“Tabii ki Fernando gibi bir isimle takım arkadaşı olmak da kolay bir şey değil, bunun da bir baskısı oluyor ve hepsi bir araya geldiğinde Vandoorne için sezonun başları hiç kolay geçmedi.

“Bu süreci bütün pilotlar atlattı. Zamanında aynısı Verstappen için de geçerliydi ve Stoffel de kendisin kanıtlayıp ne kadar iyi bir iş yapabileceğini göstermiş oldu.

“Artık kendisine daha çok güveniyor ve sürekli kendisini geliştirmeyi başardı. Bundan sonra da sürekli ileri doğru adım atacağına eminim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.