Marko: Massa’nın emekli olma vakti geldi

Helmut Marko Japonya Gp’sinde tur bindirmeler sırasında Verstappen’e zaman kaybettiren Felipe Massa’nın artık emekli olma vaktinin geldiğini söyledi.

Marko: Massa’nın emekli olma vakti geldi Formula1

2018 ile ilgili hala Williams ile bir anlaşma sağlayamayan Brezilyalı pilot, Japonya Gp’sinde Alonso ile puan mücadelesi verirken, arkasındaki Verstappen’e yol vermekte biraz zorlanmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Helmut Marko şöyle konuştu.

“Max’in yarışın son bölümlerinde lastikleri daha iyi durumdaydı ve Lewis’e atak yapabilecek hızı vardı.

“Arkanızda yarış lideri varsa ve 2.ile de arasındaki fark çok değilse tur bindirmelerde böyle vakit kaybettirmezsiniz. Eğer Felipe üstüne düşen görevi daha iyi yapsaydı, yarışın sonlarında daha heyecanlı anlar yaşayabilirdik.

“Bunları gördükten sonra belki de Massa’nın emekli olma vakti gelmiştir diye düşünüyorum. Maalesef onun Suzuka’daki bu tavrı belki de bize yarış galibiyetine mal oldu.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.