Wolff: Henüz kazanılmış bir şampiyonluk yok

Toto Wolff, hala önlerinde 4 yarış olduğunu ve şampiyonluğu kazanmış gibi rahatlamamaları gerektiğini söyledi.

Wolff: Henüz kazanılmış bir şampiyonluk yok Formula1

Yaz arasından sonra çok iyi bir iş yapan takımda Lewis Hamilton 4 yarış kala Sebastian Vettel’in 59 puan önünde çok büyük bir avantajla lider durumda bulunurken Mercedes patronu rahatlamayacaklarını söyledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Wolff şöyle konuştu.

“Bir şeyin kesin olması için başka bir seçenek olmaması gerekir. Şu an için Sebastian hala savaşın içinde ve şampiyon olmuş gibi davranmamalıyız.

“Bu sezon yıllar sonraki en zorlu şampiyonluk savaşını gördük ve bu süreci oldukça iyi şekilde kontrol ettik. Şimdi kalan 4 yarışta da en iyi yaptığımız işi yaparak kazanmak istiyoruz.

“Harika bir aracımız var. Bizi dayanıklılık anlamında hiç yolda bırakmadı ve belki bunun da yardımıyla şampiyonada önemli bir avantaja sahibiz. Sebastian’ın son yarışlardaki sorunları dayanıklılığın ne kadar kritik olduğunu tekrar gösterdi.

“Formula 1’de her zaman beklenmedik şeyler olabiliyor ve hala alınabilecek 100 puan var. Bu da henüz Lewis’in şampiyon olmadığını gösteriyor. Biz de bununu bilincinde olup kalan yarışlara bu şekilde yaklaşacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.