Brawn: Red Bull’un da şampiyonluk yarışında olması gerekir

Ross Brawn, bu sezon öndeki üç takım arasında bir şampiyonluk savaşı beklediğini ve mevcut durumun kendisini hayal kırıklığına uğrattığını söyledi.

Brawn: Red Bull’un da şampiyonluk yarışında olması gerekir Formula1

Şu an takımlar şampiyonasında Mercedes Ferrari ile arayı iyice açarken, pilotlarda da Hamilton’ın Vettel’e karşı bitime 4 yarış kala 59 puanlık bir avantajı bulunuyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ross Brawn şöyle konuştu.

“Açıkçası sezona başlarken Mercedes, Ferrari ve Red Bull öndeki şampiyonluk savaşında başrol olacaklarını düşünüyordum, ama Milton Keynes merkezli takım gerilerde kaldı.

“Eğer biraz daha rekabetçi bir araçları olsaydı şüphesiz Ricciardo ve Verstappen’in de şu an şampiyon olmak için bir şansları olurdu.

“Yine de geliştirme çalışmalarında harika bir iş yaptılar ve son yarışlarda mücadeleyi daha zevkli hale getirdiler. 2018’de bu üç takımın çok yakın olacağını düşünüyorum.

“Umarım seyircilerin keyifle izleyeceği bir sezon daha olur. Bu sene Vettel ve Hamilton arasındaki mücadele gerçekten güzeldi. Yıllar sonra böyle bir şey izlemek çok keyif verdi.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.