Button: Hamilton geçen sene sahip olmadığı şansı buldu

Jenson Button geçen sene Rosberg ile olan şampiyonluk mücadelesinde sık sık sorun yaşayan Hamilton’ın bu sene aradığı şansı bulduğunu söyledi.

Button: Hamilton geçen sene sahip olmadığı şansı buldu Formula1

Özellikle lider götürdüğü Malezya Gp’sinde Rosberg 4.sıradayken motor patlatan İngiliz pilot, şampiyonada çok zor bir duruma düşmüş ve rakibini geçememişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Button şöyle konuştu.

“Şu an Lewis çok formda ve aradaki puan farkına bakarsak normal şartlarda şampiyonluğu kaçırması zor.

“Yine de Sebastian’ın başına gelenlere bakarsak her şeyin mümkün olduğunu görüyoruz. Kalan yarışlarda dayanıklılık çok kilit bir rol oynayacak.

“Hamilton geçen sene çok sayıda şanssızlık yaşadı ve bu yüzden şampiyonluğu kaçırdı. Bu sezon ise aradığı şansı buldu ve bütün olaylar Vettel’in başına geldi.

“Ferrari ve Mercedes gibi iki büyük takımın şampiyonluk mücadelesi verdiğini görmek harika. Uzun yıllardır farklı takımların rekabetini göremiyorduk. Umarım gelecek sezon Red Bull da bu ikiliye katılır ve daha heyecanlı bir sene olur.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.