Raikkonen: 2018’de daha güçlü olacağız

Kimi Raikkonen, bu sene çok iyi bir iş yaptıklarını ve 2018’de bunun da üstüne koyarak daha iyi bir sezon geçireceklerine inandığını söyledi.

Raikkonen: 2018’de daha güçlü olacağız Formula1

Takımlar şampiyonasında Mercedes’in çok gerisinde kalan İtalyan takımı, pilotlarda da Vettel ile sezonun büyük bölümünde lider olmasına rağmen son yarışlardaki şanssızlıklarla Hamilton’ın 59 puan gerisine düşmüştü.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Raikkonen şöyle konuştu.

“Ferrari her yarışta rekabetçi olmak isteyen bir takım. Tabii ki amacımız sürekli 1-2 olmak, ama böyle bir rekabetin için bunu başarmak kolay olmuyor.

“Bu sezon her anlamda çok doğru adımlar attığımızı gördük ve 2018’de bunların da üstüne koyarak daha iyi bir araç ortaya çıkaracağız.

“Takım içinde çok iyi bir iletişimimiz var ve her türlü sorunu konuşarak kısa sürede çözebiliyoruz. Sebastian harika bir pilot ve birbirimize hala yardım etmeye devam ediyoruz. Onunla çalışmak gayet güzel.

“Vettel Formula 1’e ilk geldiği gün tanıştık ve iyi bir dostluğumuz vardı. Tabii ki piste çıktığımızda ikimiz de birbirimizi mağlup etmek istiyoruz.

“Hala içimde şampiyon olabileceğime dair bir his var ve bunun peşini bırakmayacağım. Umarım gelecek sezon her şey daha iyi olur.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.