Hamilton: Aptalca riskler almayacağım

Lewis Hamilton büyük bir risk alarak şampiyonayı tehlikeye atmak istemediğini ve kendi sürüşüne devam edeceğini söyledi.

Hamilton: Aptalca riskler almayacağım Formula1

4 yarış kala en yakın takipçisi Sebastian Vettel’in 59 puan önünde yer alan İngiliz pilot, normal şartlarda bu avantajını kaybedecek gibi durmuyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Son yarışlarda oldukça iyi işler yaptık ve harika bir aracımız var. Kalan yarışlar öncesinde kendimi çok iyi hissediyorum.

“Bu zamana kadar edindiğim tecrübelerle birlikte nerelerde zorlamam gerektiğini ve nerelerde risk almamam gerektiğini öğrendim. Malezya’da da bu yüzden Max’e karşı çok savunma yapmadım.

“Her yarışa giderken ki amacım kazanmak, ama bunu yaparken de kendimi riske atmam istemiyorum. Açıkçası şampiyonanın bu evresinde risk alması gereken ben değil, Sebastian olmalı.

“Önümüzde çok zor 4 yarış daha var ve matematiksel olarak hiçbir şey kesinleşmeden rahatlamayacağım. Umarım her şey istediğimiz gibi gider ve kalan yarışları kazanarak şampiyon olabilirim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.