Vettel: Bakü’de takımı yüz üstü bıraktım

Sebastian Vettel, Bakü’de Hamilton ile yaşadığı olayda muhtemel bir galibiyete mal olduğunu ve takımı yüz üstü bıraktığını düşündüğünü söyledi.

Vettel: Bakü’de takımı yüz üstü bıraktım Formula1

Hamilton’ın güvenlik aracı arkasında ani fren yapmasıyla birlikte arkadan çarpan Vettel, sonrasında sinirlenerek İngiliz pilotun yanına gelerek çarpmıştı. Olayın ardından gelen ceza sonrası Alman pilot yarışı 4.sırada noktalamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Sanırım bu sezon Bakü’de takımı çok zor bir duruma soktum ve muhtemel bir galibiyetten olduk.

“Singapur’da olanlar yarışta olabilecek şeylerdendi ve çok da yapılabilecek bir şey yoktu. Tabii ki belki kazadan kaçınılabilirdi, ama yine de Bakü’deki kadar açık şekilde bir hata yapmadım.

“2016 bizim için çok zor geçmişti ve tekrar böyle bir sezon geçirmenin kabul edilmez olduğunu biliyorduk. Sonrasında aracı çok iyi şekilde geliştirdik ve bu sezona güçlü şekilde başladık.

“Hala geliştirmemiz gereken birçok şey var. İyi bir aracımız var ve çok sayıda kaliteli çalışanımız var. İşleri çok daha iyi hale getirebileceğimize eminim. Şimdiki ilk hedefimiz kalan 4 yarışı da kazanmak olacaktır.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.