V1 Aydın´da Zaferin adı Ali Türkkan

Türk yarış otomobili Volkicar'ların katıldığı 2017 V1 Challenge’ın dördüncü ayağı, iki yarış olarak Aydın Malazgirt Meydanı’nda koşulurken yarışlar nefes kesti.

V1 Aydın´da Zaferin adı Ali Türkkan Diğer Seriler

Türk yarış otomobili Volkicar'ların katıldığı 2017 V1 Challenge’ın dördüncü ayağı, iki yarış olarak Aydın Malazgirt Meydanı’nda koşulurken yarışlar nefes kesti. 

Her iki yarışın birincisi TOSFED'in genç pilotu Ali Türkkan olurken ilk 3’te podyumdaki isimler değişmedi.

İlk 3 ayak heyecanının İzmir’de yaşandığı V1 Challenge’da dördüncü ayak mücadelesi Aydın’da büyük bir coşkuyla koşuldu.

Aydınlıların yoğun ilgi gösterdiği yarışta sporcular zorlu virajları Volkicarlar ile ardarda aldı.

Günün ilk yarışında sıralama turlarının ardından yarışçılar etaplar halinde pisti turladı.

Turun en iyi zamanını yapan sporcu bir üst etapta araçlarla aynı piste çıktı.

Günün en hızlı ismi genç pilot Ali Türkkan olurken, ilk yarışın ikincisi Burak Çukurova üçüncüsü ise Ersin Yücesan oldu.

Malazgirt Meydanı’nda özel olarak oluşturulan pistte gününü ikinci yarışı yine Aydınlıların yoğun katılımı ile heyecanla başladı.

Piste 4’ erli gruplar halinde çıkan pilotlar bir sonraki etaba geçebilmek için kıyasıya yarıştı.

Her etabın 1.si bir üst etaba geçerek en hızlı 4 araçla yarışarak damalı bayrağı görmeyi hedefledi.

İkinci yarışta da en hızlı pilot TOSFED desteğiyle yarışan katılan Ali Türkkan olurken ikinci sırada Ersin Yücesan, üçüncü sırada ise Burak Çukurova yer aldı.

Toplamda 102 bin lira para ödülünün dağıtılacağı organizasyonda her yarışta birinciye 5 bin, ikinciye 2 bin 500 ve üçüncüye de bin lira para ödülü verildi.

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, OTOMOBİL, OTOMOTİV, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit. FORMULA1, MOTOR SPORLARI, MOTOR, WEC, FIA,

Buğra Sezer

Buğra Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Buğra Sezer TurkF1.com'un kurucusu, imtiyaz sahibi ve aynı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir.Bugüne kadar özellikle Motor Sporları medyası ve yazılı basında sayısız haber, köşe yazısı ve makale yazmış olması sebebiyle sektörde tecrübesi bulunmaktadır. Kendisi ayrıca Bilgisayar Mühendisi olmakla beraber MIT (Massachusetts Institute of Technology) Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlamış ve an itibari ile Californiya Berkeley Universtesinde Medya ve Pazarlama bölümünde uzaktan eğitim ile okumaktadır.