MotoGP'de sıradaki durak Avustralya'da

MotoGP'de sezonun 16. yarışı, Avustralya'nın ev sahipliğinde düzenlenecek.

MotoGP'de sıradaki durak Avustralya'da MotoGp

MotoGP'de sezonun 16. yarışı, Avustralya'nın ev sahipliğinde düzenlenecek.

Phillip adasıyla aynı adı taşıyan 4,4 kilometrelik pistte 27 tur üzerinden gerçekleştirilecek yarış, pazar günü TSİ 08.00'de başlayacak.

MotoGP'de geride kalan 15 yarışın 9'unu İspanyol, 6'sını ise İtalyan pilotlar kazandı. Repsol Honda takımının sürücülerinden İspanyol Marc Marquez üçüncü, dokuzuncu, onuncu, on üçüncü ve on dördüncü, Movistar Yamaha takımından İspanyol Maverick Vinales birinci, ikinci ve beşinci etaptaki yarışlardan galip ayrıldı.

Aynı ülkeden Dani Pedrosa da dördüncü etapta galibiyete ulaştı.

Altıncı, yedinci, on birinci, on ikinci ve on beşinci yarışta Ducati takımından İtalyan Andrea Dovizioso, sekizinci etapta ise Movistar Yamaha'dan İtalyan Valentino Rossi zirveyi rakiplerine bırakmadı.

Pilotlar klasmanı 
Sezonun ilk 15 yarışının ardından pilotlar klasmanının ilk 5 sırası ve puanları şöyle:
1. Marc Marquez (İspanya) - 244 puan
2. Andrea Dovizioso (İtalya) - 233
3. Maverick Vinales (İspanya) - 203
4. Dani Pedrosa (İspanya) - 170
5. Valentino Rossi (İtalya) - 168

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, otomobil, Otomotiv, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit. FORMULA1, motor sporları, MOTOR, WEC, FIA, www.bsezer.net

 

Buğra Sezer

Buğra Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Buğra Sezer TurkF1.com'un kurucusu, imtiyaz sahibi ve aynı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir.Bugüne kadar özellikle Motor Sporları medyası ve yazılı basında sayısız haber, köşe yazısı ve makale yazmış olması sebebiyle sektörde tecrübesi bulunmaktadır. Kendisi ayrıca Bilgisayar Mühendisi olmakla beraber MIT (Massachusetts Institute of Technology) Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlamış ve an itibari ile Californiya Berkeley Universtesinde Medya ve Pazarlama bölümünde uzaktan eğitim ile okumaktadır.