Alonso: Tek yıllık bir kontrat imzalamadım

Fernando Alonso dün McLaren ile gelecek sezonda da yarışacağının açıklanmasını ardından bunun tek yıllık bir anlaşma olmadığını söyledi.

Alonso: Tek yıllık bir kontrat imzalamadım Formula1

Uzun süredir geleceği ile ilgili düşünen ve takımda kalıp kalmayacağı belli olmayan İspanyol pilot, dün yaptığı açıklamada bir yere gitmeyeceğini ve McLaren’de kalmanın kendisini çok mutlu ettiğini belirtmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Alonso şöyle konuştu.

“Kontratın içeriği hakkında çok konuşmak istemiyoruz, ama tek diyebileceğim bunun tek yıllık bir anlaşma olmadığı.

“Tabii ki şu anki önceliğim Formula 1 olacaktır, ama gelecekte neler olacağını bilmiyorum. Başka serilerde de şansımı deneyebilirim, fakat bu şu an ihtimaller dahilinde değil.

“Le Mans 24 saat yarışlarında olmak isterim. Eğer bununla ilgili şartlar bizim için uygun olursa neden olmasın. Şu an için dediğim gibi bu tarz şeyler için plan yapmadık. Takımda kaldığım için mutluyum. Umarım Renault ile 2018’den itibaren her şey daha güzel olur.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.