Verstappen 2020’ye kadar Red Bull’da

Red Bull takımından bugün yapılan açıklamada genç pilot Max Verstappen ile 2020’ye kadar anlaştıkları açıklandı.

Verstappen 2020’ye kadar Red Bull’da Formula1

Daha önce motor gelişmelerine göre sözleşme uzatma kararını değerlendireceğini belirten Hollandalı pilot, böylece Ferrari ve Mercedes’in tekliflerine rağmen takımda kalmış oldu.

2016 İspanya’da kazanarak tarihin en genç galibiyet alan ismi olan Verstappen’in ne yapacağı uzun süredir konuşulurken, genç pilot da bir süredir bununla ilgili düşündüğünü belirtmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Red Bull pilotu şöyle konuştu.

“Red Bull bana her zaman çok iyi davrandı ve bana inanarak takımında yer açtı. Uzun yıllardır birlikte çalışıyoruz ve buna 2020’ye kadar devam edeceğimiz için mutluyum.

“Her zaman arkamda duran bu takımla şampiyon olmak istiyorum. Harika vakit geçiriyoruz ve takım içindeki atmosfer de çok güzel. Umarım gelecek yıllarda iyi bir araçla birlikte başarılar da artar.

“Red Bull ailesine olan bağlılığımı sürdürdüğüm için artık daha mutluyum ve kalan yarışlarda çok daha güçlü olmak istiyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.