Kvyat: Marko ile dostça bir konuşma yapacağız

Toro Rosso’daki geleceği hala belli olmayan Daniil Kvyat, Austin’de Helmut Marko ile bir konuşma yapacaklarını söyledi.

Kvyat: Marko ile dostça bir konuşma yapacağız Formula1

Malezya Gp’sinden önce koltuğunu Pierre Gasly’ye kaybeden Rus pilot, Sainz’ın Renault’ya geçmesi ve Gasly’nin de Super Formula finali için Japonya’ya gitmesinden dolayı Amerika’da araca geçmeyi başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kvyat şöyle konuştu.

“Bence daha önce yaptığım bütün hataların telafisi mümkün.

“Eğer konuşulup her şey açıklığa kavuşturulursa ve Toro Rosso’nun geleceğinin bir parçası olabilirsem çok mutlu olabilirim.

“Eğer bu olmazsa geleceğimle ilgili ne yapacağımı bilmiyorum. Tek yarışlık pilot olmak istemiyorum. Bu yüzden konuyla ilgili Helmut Marko ile oturup konuşacağız.

“Onunla iyi bir ilişkimiz var ve sonuç ne olursa olsun bir kırgınlık olmayacaktır. Red Bull ile uzun bir anlaşmam var ve bu sona erene kadar sadık kalmaya devam edeceğim. Umarım her şeyi bir şekilde sonuca ulaştırırız ve işler yoluna girer.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.