Amerika’da Hamilton rüzgarı

Lewis Hamilton pole pozisyonunda başladığı yarışta kötü bir startla 2.sıraya gerilemesine rağmen Vettel’i pist üstünde geçerek kazanmayı başardı.

Amerika’da Hamilton rüzgarı Formula1

İyi bir start alan Sebastian Vettel, liderliğe yükselmesine rağmen sonrasında Hamilton’ın hızına karşılık veremeyince uzun düzlükte DRS’nin de yardımıyla rakibine geçilmekten kurtulamadı.

İyi bir yarış geçiren ve Bottas’ı geçerek 2.’liğe yükselen Kimi Raikkonen, Vettel’in Mercedes pilotunu geçmesinin ardından takım arkadaşına yol verdi ve yarışı 3.sıraya geriledi.

Yarışa 17.sıradan başlayan ve iki pit stop stratejisiyle çok iyi yükselen Max Verstappen son turda pistin en uzun virajında bitmiş lastikleriyle giden Kimi Raikkonen’e yaptığı atak ile podyuma çıkıp harik bir iş yapmış oldu.

Valtteri Bottas sırasıyla Raikkonen, Vettel ve Verstappen’e geçildikten sonra lastik patlatma riskine karşı son turlarda pite girmesine rağmen yarışı 5.sırada tamamlarken, orta sıralardaki büyük çekişmede Ocon, Renault ile ilk yarışına çıkan Carlos Sainz’ı arkasında tutup 6.sırada damalı bayrağı gördü.

İlk 10’u tamamlayan diğer pilotlar ise Perez, Massa ve Kvyat oldular.

Daniel Ricciardo ve Fernando Alonso iyi götürdükleri yarışta motor arızası yaşayınca damalı bayrağı göremediler.

Son dakika: Max Verstappen pist limitlerini aşarak Kimi Raikkonen'e yaptığı ataktan sonra 5 saniye cezası aldı ve 4.sıraya geriledi.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.