Austin’de günün pilotu Verstappen

Yarışa ters lastik stratejisiyle 17.sıradan başlayan Max Verstappen, harika bir sürüşle damalı bayrağı 3.sırada geçmesine rağmen aldığı ceza ile birlikte 4.’lüğe geriledi.

Austin’de günün pilotu Verstappen Formula1

Henüz 10.turda 6.’lığa kadar yükselen Hollandalı pilot, öndekilerin podyum mücadelesi vermesini iyi değerlendirip arayı kapattıktan sonra iki pit stop stratejisini denedi ve damalı bayrağı da 3.sırada geçti.

Buna rağmen Kimi Raikkonen’e atak yaptığı sırada pist limitlerini ihlal eden Red Bull pilotu podyuma çıkmaya hazırlandığı sırada aldığı ceza ile yerini Kimi Raikkonen’e bıraktı ve günü 4.sırada tamamlamış oldu.

Renault’nun buraya getirdiği yeni güncellenmiş motorla yarışan Verstappen, yaptığı çok sayıda atak ile günün pilotu seçilmeyi hak ederken, yarışı da oldukça heyecanlı bir hale getirmeyi başardı.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.