Hamilton: Kazanılacak 3 yarış daha var

Amerika Gp’sinde bütün hafta sonunu domine eden Lewis Hamilton, kazandığı yarışın ardından çok mutlu olduğunu ve kalan yarışlarda da ilk sırayı almak istediğini söyledi.

Hamilton: Kazanılacak 3 yarış daha var Formula1

Cuma günkü antremanlardan itibaren her seansı ilk sırada tamamlayan Mercedes pilotu, iyi bir start alamayıp Sebastian Vettel’e geçilse de sonrasında DRS’nin yardımıyla uzun düzlükte rakibini geçip yarışı kazanmayı başardı.

Yarışın ardından açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“2012’den bu yana gelen seyirci sayısı sürekli artıyor. Bu spora olan ilgileri gerçekten çok yüksek ve burada olduğum için çok mutluyum.

“Sanırım bu en sevdiğim pistlerden biri oldu. Son yıllarda sürekli kazanıyorum ve bu yüzden harika hissediyorum.

“Açıkçası Sebastian’a karşı farkı bu kadar çabuk açmayı beklemiyorduk, ama iyi bir aracımız var ve burada takımlar şampiyonluğunu da kazanmayı başardık. Bu yüzden tüm çalışanlara teşekkür ederim. Onlar olmasaydı bunu başaramazdık.

“Hepinizin Formula 1 aracı sürmenin nasıl bir his olduğunu merak ettiğinizi biliyorum ve şunu söylemeliyim ki bu kesinlikle muhteşem bir his.

“Şimdi önümüzde 3 yarış var ve henüz şampiyon olamadım. Bu yüzden kalan yarışların hepsinde saldıracağız ve hepsini kazanmak istiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.