Hamilton yakın bir mücadele bekliyor

Lewis Hamilton antremanların ilk gününün rahat şekilde ilk sıralama noktalamasına rağmen yine de arkadakilerle yakın bir savaş beklediğini söyledi.

Hamilton yakın bir mücadele bekliyor Formula1

Günü takım arkadaşı Bottas’ın 0.048 saniye önünde noktalayan İngiliz pilot, Red Bull pilotu Ricciardo’ya ise yaklaşık 0.3 saniye fark atmayı başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Güzel bir günü geride bıraktık.

“Buraya çok daha hızlı araçlarla gelip sürüş yapmak oldukça keyifliydi. Interlagos fiziksel açıdan oldukça zorlayıcı pist ve havanın da sıcak olması işleri daha da zorlu bir hale getirdi.

“Lastikler ne yazık ki istediğimiz kadar çok dayanmadı. Bu yüzden sıralama turlarında güzel bir tur atmak için çok şansımız olmayacaktır, ama aracın rekabetçi olduğunu biliyoruz.

“Arkadakilerle olan fark dün bir büyüktü, ama yine de durumun böyle olacağını düşünmüyorum. Farkı kapatacaklarına eminim. Yakın bir yarış olmasını bekliyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.