Brezilya’da günün pilotu Hamilton

Yarışa pit yolundan başlamasına rağmen damalı bayrağı Vettel’in sadece 5 saniye gerisinde noktalayan Lewis Hamilton günün pilotu seçildi.

Brezilya’da günün pilotu Hamilton Formula1

Dünkü sıralama turlarının henüz çıkış turunda kaza yapan ve bu sene belki de ilk defa kendi hatasıyla gerilerde kalan İngiliz pilot, buna rağmen ilk turdaki olayları iyi değerlendirirken, sonrasında da kusursuz bir sürüşle yükselmeyi başardı.

5.sıraya kadar çok kolay şekilde yükselen Mercedes pilotu, sonrasında öndekilerin pite girmesiyle birlikte liderliği ele alırken, süper yumuşak lastiklerle Max Verstappen’i de kolay şekilde geçti.

Son turlarda Raikkonen ile aradaki farkı kapatan ve DRS kullanan Hamilton, buna rağmen biten lastikleriyle birlikte Fin pilota gerçekçi bir atak yapamadı ve damalı bayrağı 4.sırada geçmiş oldu.

Lewis Hamilton böylece bu sezon Belçika ve Singapur Gp’lerinin ardından 3.kez günün pilotu seçildi.

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.