Hamilton: Bazı şeyleri kanıtladığımı düşünüyorum

Lewis Hamilton pit yolundan başladığı yarışta damalı bayrağı 4.sırada geçerken araçta hiçbir şey bırakmadığını ve gururlu olduğunu söyledi.

Hamilton: Bazı şeyleri kanıtladığımı düşünüyorum Formula1

Gösterdiği üstün performansla günün pilotu da seçilen İngiliz pilot, kalbindeki ateşin hala olduğunu herkese gösterdiğine inandığını da ekledi. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu. 

"Oldukça keyifli bir yarıştı. Pit yolundan başlamak bana karting yıllarımı hatırlattı. 

"Sıralama turlarında işleri mahvettiğim için hayal kırıklığı yaşıyordum. Yine de aracın potansiyelini biliyorduk ve güzel bir tırmanış gerçekleştirdim.

"Şampiyonluğu garantilememe rağmen hala bu sporda yapmam gereken çok şey olduğunu herkese ispatladım. İnsanlar benim her şartta savaşçı olduğumu bir kez daha görmüş oldular. 

"Podyumda olmak güzel olurdu, fakat lastikler iyice bitmişti ve bunu başaramadım. Yarış sonunda beni günün pilotu seçen herkese çok teşekkür ederim. Günün en güzel olayı benim adıma buydu."

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.