Ricciardo: Startla ilgili bir pişmanlığım yok

Daniel Riccirado agresif bir startla yükselmeye çalışırken aracın kontrolünü kaybetmiş ve spin atarak tekrar en geriye düşmüştü.

Ricciardo: Startla ilgili bir pişmanlığım yok Formula1

Sonraki bölümde güzel bir tırmanış gerçekleştiren Avustralyalı pilot damalı bayrağı da takım arkadaşının gerisinde 6.sırada tamamlamıştı. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu. 

"Güzel bir start aldıktan sonra ikinci virajda dışarda kaldım,  ama yine de risk alarak oradan zorlamaya çalıştım. 

"Maalesef işler beklediğim gibi gitmedi ve aracın kontrolünü kaybederek spin attım. Açıkçası bir pişmanlığım yok. Son sıradan yükselmek için risk almam gerekiyordu.

"Neyse ki araçta bir sorun oluşmadı ve kalan bölümde güzel bir yarış geçirmeyi başardım. Lewis'i takip etmek istiyordum, ama bizden daha hızlı olduğu için gerisinde kaldım. Yine de sonuçtan ötürü oldukça mutluyum. 

"Şimdi önümüzde sadece bir yarış kaldı ve bunun tadını çıkartmak istiyorum. Umarım her şey yolunda gider ve sezona güzel şekilde veda edebiliriz."

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.