Türk takımları İtalya´dan başarıyla döndü

İtalya 3H Endurance Champions Cup’dan Türk Takımları başarıyla döndü

Türk takımları İtalya´dan başarıyla döndü Diğer Seriler

İtalya 3H Endurance Champions Cup’dan Türk Takımları  başarıyla döndü

11-12 Kasım tarihlerinde İtalya’da koşulan 3H Endurance Champions Cup son yarışında, mücadele eden 3 Türk takımı Attempto Racing , Borusan Otomotiv Motorsport ve Ebam Gedik Motorsport başarılı sonuçlarla ülkemize döndü...

ATTEMPTO RACING BİRİNCİ OLDU

Vallelunga Pisti’nde koşulan 6 saatlik yarışta GT kategorisinde mücadele eden Attempto Racing takımı, Ayhancan Güven, Ümit Ülkü ve Arkın Aka pilotajında Lamborghini Huracan GT3 ​ile birinciliğin sahibi olarak kürsüye çıktı ve İstiklal marşımızı çaldırdı.

BMW Z4 GT3 ile seriyi takip eden bir diğer Türk takımı olan Borusan Otomotiv Motorsport, Aytaç Biter, Levent Kocabıyık ve Fatih Ayan’dan oluşan kadrosuyla GT kategorisinde üçüncü sırada podyumda yer almayı başardı.

EBAM GEDİK MOTORSPORT SEZONU İKİNCİ TAMAMLADI

Bu yarış öncesinde puantajda ikinci durumda bulunan Ebam Gedik Motorsport takmı da BMW Z4 GT3 ile Ahmet Mutlubaş, Yağız Gedik, Ayhan Germirli ve Bilal Saygılı pilotajında sezonun son yarışında elde ettikleri puanla 3H Endurance Champions Cup ikinciliğinin sahibi oldu.

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, otomobil, Otomotiv, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit. FORMULA1, motor sporları, MOTOR, WEC, FIA,

Buğra Sezer

Buğra Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Buğra Sezer TurkF1.com'un kurucusu, imtiyaz sahibi ve aynı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir.Bugüne kadar özellikle Motor Sporları medyası ve yazılı basında sayısız haber, köşe yazısı ve makale yazmış olması sebebiyle sektörde tecrübesi bulunmaktadır. Kendisi ayrıca Bilgisayar Mühendisi olmakla beraber MIT (Massachusetts Institute of Technology) Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlamış ve an itibari ile Californiya Berkeley Universtesinde Medya ve Pazarlama bölümünde uzaktan eğitim ile okumaktadır.