Renault Brezilya’dan puanla döndü

Renault Sport Formula 1 Takımı, zorlu Brezilya Grand Prix’sinden Nico Hülkenberg ile puan çıkarmayı başardı.

Renault Brezilya’dan puanla döndü Formula1

   

Renault Sport Formula 1 Takımı, zorlu Brezilya Grand Prix’sinden Nico Hülkenberg ile puan çıkarmayı başardı.

Takımın Alman pilotu, yarışı 10. sırada tamamlayarak puan kazanırken, Carlos Sainz ise bitiş çizgisini Nico’nun yalnızca bir sıra ve 6,5 saniye gerisinde 11. sırada bitirdi.

Her iki araç da başlangıçta pozisyonlarını kaybetmelerine rağmen yarışı sorunsuz bir şekilde tamamladılar.

Takımının Brezilya Grand Prix’sinden puanla dönmesini sağlayan Nico Hülkenberg, yarışın ardından yaptığı açıklamada “Sönük bir yarış olmasına rağmen Belçika’dan bu yana ilk puanımı kazandığım için oldukça mutluyum.

Başlangıçta pozisyonlarımızı kaybettik ve Hamilton ile Ricciardo’nun öne geçmesiyle birlikte sıralamada yükselmemiz oldukça zorlaştı.

Yarışı sorunsuz bir şekilde tamamlamak sevindirici ancak yeterince hızlı olmadığımızı da kabul etmek lazım.

Abu Dabi’de gerçekleşecek son yarışa odaklanıp iyi bir sonuçla ayrılmak istiyoruz.” dedi.

Renault Sport Formula 1 takımına yeni katılan Carlos Sainz ise “Yarışa çok iyi başladım ancak Felipe’nin ittirmesi nedeniyle aracımın zemini biraz hasar aldı.

Bu kazanın ardından onarım için çok hızlı bir pit stop yaptım ancak sıralamada tekrar öne geçmek için yeterli zamanım olmadı.

Yeterince hızlı değildik ama iyi bir başlangıç yapıp yarışı tamamlamış olmak da oldukça önemli.

Son bir yarış daha kaldı.

Brezilya’da alamadığım puanları telafi etmek için Abu Dabi’de elimden geleni yapacağım.” şeklinde konuştu.

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, otomobil, Otomotiv, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit. FORMULA1, motor sporları, MOTOR, WEC, FIA,

Buğra Sezer

Buğra Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Buğra Sezer TurkF1.com'un kurucusu, imtiyaz sahibi ve aynı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir.Bugüne kadar özellikle Motor Sporları medyası ve yazılı basında sayısız haber, köşe yazısı ve makale yazmış olması sebebiyle sektörde tecrübesi bulunmaktadır. Kendisi ayrıca Bilgisayar Mühendisi olmakla beraber MIT (Massachusetts Institute of Technology) Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlamış ve an itibari ile Californiya Berkeley Universtesinde Medya ve Pazarlama bölümünde uzaktan eğitim ile okumaktadır.