Wolff: Brezilya’da en hızlı araca sahiptik

Toto Wolff, Vettel’in kazandığı Brezilya Gp’sinde sonuca rağmen en hızlı araca sahip olduklarını söyledi.

Wolff: Brezilya’da en hızlı araca sahiptik Formula1

Bütün antremanları 1-2 olarak tamamlayan Alman takımı, sıralama turlarında da Valtteri Bottas ile pole pozisyonunun sahibi olmuştu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Wolff şöyle konuştu.

“Valtteri bütün yarış Sebastian’dan kopmadan gitmeyi başardı, ama benzer performansa sahip oldukları için yeteri kadar yaklaşıp atak yapamamıştı.

“Bununla birlikte Lewis de son sıradan harika bir yükseliş gerçekleştirmişti. Pit yolundan başlamasına rağmen son turlarda podyumu dahi zorladı, ama onun da lastiklerinin bitmesinden dolayı istediği sonucu alamadı.

“Muhtemelen sezonun en iyi performansını sergiledi. Sıralama turlarında kaza yapmasaydı, yarışın en büyük favorisi olacağından eminim.

“Şimdi Abu Dhabi’ye gidiyoruz ve amacımız orada mümkün olan en iyi sonucu almak. Umarım sorunsuz bir hafta sonu geçirebiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.