Vettel dominant bir sezon istiyor

2017’de çok büyük bir gelişme gösterdiklerini belirten Sebastian Vettel, 2018’de de bu gelişimi sürdürerek, dominant olmak istediklerini söyledi.

Vettel dominant bir sezon istiyor Formula1

Bu sezon yaz arasına kadar harika bir performans sergileyen Ferrari’de sonraki bölümde yaşanan mekanik sorunlar şampiyonada ibrenin Hamilton’a dönmesine neden olmuştu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Bu sene şampiyonlukları kaçırmış olsak da gösterdiğimiz performanstan dolayı oldukça iyi hissediyorum.

“Kimse Ferrari’den böyle bir performans beklemiyordu. Herkesi şaşırttık ve bu oldukça mutluluk verici, ama yine de yapmamız gereken çok iş var. Hala bir şampiyonluk kazanmış değiliz.

“Sürekli gelişiyoruz ve bunu bir kış döneminde bitirmek istemiyoruz. Uzun yıllar üstlerde kalıp sporu domine etmemiz gerekiyor. Bu altyapıya ve çalışan grubuna sahibiz.

“Bu sene maalesef çok sayıda şans kaçırdık ve bazı önemli sorunlar yaşadık. Umarım bunları 2018’de yaşamayız ve daha güzel bir yıl olur.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.