Ricciardo: En iyi araçta olmak istiyorum

Daniel Ricciardo hala geleceği ile ilgili bir karar vermediğini ve önceliğinin Red Bull’da kalmak olduğunu belirtirken, en iyi araçta sürmek istediğini de ekledi.

Ricciardo: En iyi araçta olmak istiyorum Formula1

2018 sonunda takımla olan sözleşmesi bitecek olan Avustralyalı pilot için Ferrari’nin de adı sıkça anılıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Red Bull’da oldukça mutluyum. Beni ve Max’i uzun yıllar takımda tutmak istediklerini biliyorum, ama neler olacağını göreceğiz.

“Acele edecek bir durum yok. Red Bull’a saygı duyuyorum, ama böyle bir kararın kısa sürede verilmesi de kolay değil. Bütün seçeneklerimi değerlendirip bir karar vermeye çalışacağım.

“Amacım dünya şampiyonu olmak ve bunun için de iyi bir araca ihtiyacım var. Eğer Red Bull’un bunu sağlayabileceğinden emin olursam takımdan ayrılmak için bir nedenim de olmaz.

“Neler olacağını göreceğiz. Şu an sadece bu sezonun bitmesini ve gelecek sezona hazırlanmak istiyorum. Sonrasında düşünmek için çok vaktim olacaktır.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.