Hamilton: Schumacher’in rekorlarını kırmak imkansız değil

Lewis Hamilton, rekorlarla çok ilgilenmediği, ama yine de Michael Schumacher’in rekorlarının da bir gün kırılabileceğini söyledi.

Hamilton: Schumacher’in rekorlarını kırmak imkansız değil Formula1

7 kez dünya şampiyonu olan ve 91 yarış kazanan efsanevi Alman pilot, en çok pole pozisyonu kazanma unvanını ise Mercedes pilotuna kaptırmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Umarım daha uzun süre kazanmaya devam edebilirim.

“Hiçbir zaman rekorları kırmak için uğraşan biri olmadım, ama yarıştığım sürece elimden geleni yapacağım. Michael’in rekorlarını kırmak imkansız değil. Tabii ki bunu başarmak hiç kolay olmayacaktır, o kariyeri boyunca harika işler yaptı.

“91 galibiyet almak bu rekabet düzeyinde hiç kolay değil. Önümde buna ulaşmak için hala çok uzun bir yol var, ama böyle bir araçla yarışmaya devam edersem bir gün neden olmasın.

“4 şampiyonluğum, çok sayıda yarış galibiyeti ve pole pozisyonum var. Açıkçası kariyerimde başardıklarımla gurur duyuyorum. Yarıştığım süre boyunca da elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.