Abiteboul: Abu Dhabi başlı başına bir şampiyona

Renault patronu Cyril Abiteboul, Abu Dhabi’nin çok büyük bir yarış olduğunu ve son yarışta güzel bir sonuç için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Abiteboul: Abu Dhabi başlı başına bir şampiyona Formula1

6.sıradaki Toro Rosso’nun 6 puan gerisinde bulunan Enstone merkezli takım, Abu Dhabi’de her şeyiyle saldırmak istediklerini de ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Abiteboul şöyle konuştu.

“Abu Dhabi’ye büyük bir moralle gidiyoruz. Son yarışlarda sonuçlar ne yazık ki istediğimiz gibi olmasa da aracın temposu oldukça iyiydi.

“Burası tek başına bir şampiyona gibi. Harika bir atmosfer var ve sezonu Abu Dhabi’de bitirmekten keyif alıyorum.

“Şu an şampiyonada Toro Rosso ve Haas ile birlikte çok büyük bir 6.’lık savaşındayız ve bunu bir takım kazanacak. Elimizden geleni yaparak aradaki puan farkını kapatmaya çalışacağız.

“Nico ve Carlos da birlikte çalışmaya alıştılar ve bu 4.yarışları olacak. Bu sefer güzel bir hafta sonu olacağına inanıyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.