Ricciardo: Yas Marina en sevdiğim pistlerden biri

Daniel Ricciardo, gelecek hafta yarışacakları Abu Dhabi Gp’sinin kendisi adına keyifli geçmesini beklediğini ve sezona güzel şekilde veda etmeye çalışacağını söyledi.

Ricciardo: Yas Marina en sevdiğim pistlerden biri Formula1

Son yarışlarda mekanik sorunlar yaşayan Avustralyalı pilot, pilotlar şampiyonasında 4.’lük için Kimi Raikkonen’in 7 puan önünde bulunuyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Yas Marina çok sevdiğim pistlerden birisi. Burayı biraz Suzuka’ya benzetiyorum.

“Japonya’da da bu seneye kadar hiç podyuma çıkamamıştım ve bu durum Abu Dhabi için de geçerli. Suzuka’da kırdığım bu kötü seriyi haftaya Abu Dhabi’de de kırmak istiyorum.

“Sürüş yapması gerçekten çok keyifli bir pist. Geçiş için çok sayıda imkan var ve yarışın gün ışığında başlayıp ışıklar altında bitmesi burayı çok özel bir hale getiriyor.

“Çok güçlü bir aracımız var ve bunu son yarışlarda göstermeyi başardık. Şimdi sezonun son yarışında her şeyimizle savaşıp iyi bir sonuç almaya çalışacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.