Grosjean: Abu Dhabi'de 2.antremanlar çok önemli

Romain Grosjean Abu Dhabi Gp'sinde başarılı olabilmek için 2.antremanları çok iyi değerlendirmeleri gerektiğini söyledi.

Grosjean: Abu Dhabi'de 2.antremanlar çok önemli Formula1

Sezonun son yarışında mümkün olan en yüksek puanı alıp takımlar şampiyonasında 6.olmak istediklerini belirten Fransız pilot önlerinde çok uzun bir yarış olduğunu ifade etti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Grosjean şöyle konuştu. 

"Damalı bayrak sallanıp yarış bitene kadar bir şeyleri iyileştirme şansımız olduğunu düşünüyorum ve bu yüzden pes etmeden savaşmalıyız. 

"Sezonun son yarışındayız ve buradan başımız dik şekilde ayrılmak istiyoruz. Son haftalara baktığımızda Renault biraz daha iyi gözüküyor, ama bu pisti seviyorum ve güzel bir sonuç almak için elimden geleni yapacağım. 

"2016 ilk senemizdi ve buna rağmen oldukça iyi sonuçlar almıştık. Bu seneye çok daha iyi başladık ve eminim ki 2018 bizim için güzel bir sene olacaktır.

"2018 aracını geliştirmek için Abu Dhabi'de güzel bir sonuç alarak 6.olmamız gerekiyor. Buradan gelen para bize çok yardım edebilir.

"Henüz en üst seviyeye ulaşmadık. Hafta sonunda çok sayıda tur atarak aracı en iyi şekilde hazırlamalıyız. Umarım sorunsuz güzel bir hafta olur."

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.