Otokrosta çamur sınavı

Menderes Otokros Parkuru'nda yapılan İzmir Kupası 4. Ayak yarışı büyük heyecan ve çekişme içerisinde geçti.

Otokrosta çamur sınavı

Aydın Otomobil Sporları Kulübü tarafından Ege Asal Metal ve Hobi Parfümeri sponsorluğunda Menderes Otokros Parkuru'nda yapılan İzmir Kupası 4. Ayak yarışı büyük heyecan ve çekişme içerisinde geçti.

19 Kasım Pazar günü 4 ayrı kategoride, 2 ayak üzerinden yapılan yarışta sporcular çamurla savaştı. 
Parkur üstünde çamura saplanan yarışmacıların tekrar yarışa devam etmek için harcadığı efor izleyenleri heyecana boğdu.

Rakipleri kadar çamurla da mücadele eden sporcular yine de damalı bayrağın altından geçmeyi başardı.

Kategori 1'de start alan sekiz sporcunun ancak yarısı yarışmanın ilk bölümünde 5 turu tamamladı.

İkinci bölüm kısaltılarak 3 tur üzerinden yapılmasına rağmen iki sporcu finişe ulaşabildi. İki bölümden elde edilen puanların toplanması ile oluşan sıralamada deneyimli sporcular ilk üç içerisinde yer aldı.

Yüksel Duvarcı birinci, Bedri Kolsallayan ikinci ve Mithat Diker üçüncü sırada podyumda yer aldı.

İki gün boyunca yağan yağmur ile kayganlaşan ve ağırlaşan parkurda Kategori 2 sporcuları da turları tamamlamak için büyük mücadele gösterdi.

İlk bölümde gerçekleşen sıralama ikinci bölümdede bozulmadı ve Mustafa Nazik en iyi 5 tur zamanını da elde ederek birinci oldu.

İkinciliği Levent Şapcılar kazanırken hayatında ilk kez bu yarışta start alan Nevin Uçak üçüncü oldu.

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, otomobil, Otomotiv, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit. FORMULA1, motor sporları, MOTOR, WEC, FIA,

 

Buğra Sezer

Buğra Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Buğra Sezer TurkF1.com'un kurucusu, imtiyaz sahibi ve aynı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir.Bugüne kadar özellikle Motor Sporları medyası ve yazılı basında sayısız haber, köşe yazısı ve makale yazmış olması sebebiyle sektörde tecrübesi bulunmaktadır. Kendisi ayrıca Bilgisayar Mühendisi olmakla beraber MIT (Massachusetts Institute of Technology) Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlamış ve an itibari ile Californiya Berkeley Universtesinde Medya ve Pazarlama bölümünde uzaktan eğitim ile okumaktadır.