Lauda: 2018 çok daha zor olacak

Niki Lauda, gelecek sene şampiyonluk mücadelesinin bu senekinden çok daha zorlu geçeceğini söyledi.

Lauda: 2018 çok daha zor olacak Formula1

Bu sene takımlarda ve pilotlarda şampiyonluk yaşayan ve güzel bir sezonu geride bırakan Alman takımı, rakiplerinin de gelişmesiyle işleri sıkı tutmak istiyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Lauda şöyle konuştu.

“Bu sene geçen yılları düşündüğümüzde en zorlu mücadelelerden birisini yaşadık ve 2018’de bu seviyenin daha da artmasını bekliyorum.

“4.sezonda da üst üste iki kulvarda da şampiyonluğu kimseye bırakmadık. Açıkçası bundan dolayı tüm takımla gurur duyuyorum.

“Kural değişikliklerinin olduğu yıllarda unvanınızı korumak çok daha zor oluyor, ama biz bu zorlu mücadeleden başarıyla ayrılmasını bildik.

“Şimdi önümüzde çok daha zor bir sezon olacak. Ferrari oldukça hızlı ve bununla birlikte Red Bull’un da nasıl geliştiğini gördük. Tekrar şampiyon olmak için her zamankinden çok çalışmamız gerekiyor.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.